Zjawisko tabletów nie przestaje zadziwiać. Z każdym rokiem tablety zyskują na popularności, a ich sprzedaż wciąż wzrasta. Dzięki małym rozmiarom oraz szerokiej gamie możliwości  tablety stały się wyśmienitą alternatywą dla komputerów osobistych. Nieduży rozmiar powoduje, że tablet możemy wziąć wszędzie i w każdym miejscu z niego skorzystamy, co powoduje, iż urządzenia te trwale weszły do naszego życia.

Główną funkcjonalnością, a zarazem podstawową cechą tabletów jest zintegrowany moduł Wi-Fi, który gwarantuje swobodne wykorzystywanie Internetu wszędzie tam, gdzie będzie dostęp do sieci. Obecnie bezpłatne Wi-Fi jest w autobusach, na dworcach bądź w galeriach.

Nieco droższe urządzenia posiadają moduł 3G tudzież 4G. za sprawą takiego rozwiązania po osadzeniu karty z Internetem urządzenie ma dostęp do Internetu wszędzie. Nie ogranicza go dostęp do sieci Wi-Fi.

Rzecz jasna tablety mają sporo innych funkcjonalności, które przydają się w różnych sytuacjach. Zintegrowany moduł GPS sprawia, że z tabletu można korzystać jak z nawigacji.
Dzięki wysokiej rozdzielczości ekranów na tabletach możemy odtwarzać filmy o dużej rozdzielczości. Rozmiary wyświetlaczy dochodzą do 10, a nawet 12 cali, co czyni z tych urządzeń doskonałe przenośne odtwarzacze multimediów. Dla osób rozrywkowych czy też na wolny czas tablety oferują bezmiar gier, które mogą wciągnąć na długie godziny. Nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby korzystać z prostych funkcji jak choćby odtwarzanie muzyki. W obecnych tabletach instalowane są dobre aparaty, z ich pomocą wszędzie uwiecznimy otaczający nas świat.