Może nie każdy posiada, lecz zapewne każdy wie czym jest komputer lub laptop. Rynek tych sprzętów bez przerwy się rozwija. W przypadku tych sprzętów możemy dostrzec istotną przewagę Windowsa 10 w charakterze systemu operacyjnego. Corach chętniej nabywane są laptopy z ekranem dotykowym oraz komputery All-in-one. Aczkolwiek w przypadku tych urządzeń obsługa Windowsa 10 za pośrednictwem dotyku w niewielkim stopniu przypomina obsługę Androida, który w przypadku smartfonów i tabletów działa bardzo dobrze. Po za tym liczba aplikacji Windowsa 10 nie może się równać z Androidem.  Mając na uwadze urządzenia mobilne które posiadają dotykowy ekran aż ok. 85% działa pod komendą Androida. O ile Windows 10 dominuje w urządzeniach stacjonarnych tak Android posiada pewną pozycję w sprzętach mobilnych.

Niebawem sytuacja ta może się zmienić. Nie tak dawno został stworzony projekt Remix OS. Pod pod tym zagadkowym hasłem kryje się Android 5.0 Lollipop, który został zmodyfikowany tak, aby łudząco identyfikować się do Windowsa 10. Design zwykłego Windowsa wraz z kompletną funkcjonalnością Androida może się stać idelanym rozwiązaniem.

Z jednej strony jest wypróbowany i lubiany przez miliony klientów Android. System intuicyjny, prosty a także działający na słabszych konfiguracjach. Z drugiej strony jest prezencja oraz pewna część obsługi niesamowicie przypominającą Windowsa, czyli ten sam system, który jest zainstalowany niemal w każdym domu na PC i laptopie. Takie zestawienie może nieco namieszać i popsuć teoretycznie pewną pozycję Windowsa.