Wiele ludzi usiłuje zarabiać pieniądze poprzez sprzedaż internetową. W Polsce mimo tego, że istnieje sporo stron na których można sprzedawać towary, większość handlu skupia się na jednym znaczącym serwisie aukcyjnym. Ma to swoje plusy oraz minusy. Wartością jest niezliczony rynek kupujących, wadą natomiast spora konkurencja między sprzedającymi, a co z tym związane też i niższe ceny. Wszystko to nie przeszkadza jednakże tysiącom firm każdego miesiąca przynosić wysokie zyski.

Jak w takim razie radzić sobie, jak się wybić w tym tłumie sprzedających? Na początek powinno się zadbać o estetyczny wygląd licytacji. Warto nabyć sobie indywidualny szablon. W ofercie kluczową funkcję odgrywają zdjęcia. Powinny być duże a także wyraźne. Produkty powinno się fotografować na jednolitym tle. Jeżeli nie umiemy sami ich ładnie obrobić trzeba to komuś zlecić.

Druga kwestia to precyzyjny opis. Podajemy jak najwięcej danych, naturalnie wszystkie zgodne z prawdą. Przed uzgodnieniem ceny powinniśmy zobaczyć jaka jest oferta konkurencji. Koszty przesyłki które oferujemy też nie mogą być nadmiernie drogie. dodatkowo zwracajmy uwagę na to kiedy kończy się nasza oferta. Dobrze gdy będzie to sobota albo niedziela. To czy użytkownik kupi na naszej aukcji zależeć będzie też od opinii które ma sprzedający jak również od jakości kontaktu z nim.