Mimo że świadomość pań w materii dbania o swą urodę zwiększyła się, wielokrotnie zdarzają się im błędy w pielęgnacji i wyborze kosmetyków.

Pielęgnacja cery suchej bywa bardzo uciążliwa. Trzeba bezustannie ochraniać ją przed czynnikami zewnętrznymi jak również pamiętać o licznych przeciwwskazaniach. Jednak nawet nie posiadając wiele czasu na pielęgnację swojej skóry, starczą proste kroki, aby zawsze prezentować się ładnie.

Najważniejszym etapem jest spożywanie odpowiedniej ilości wody. I acz woda to nie kosmetyk, w największym stopniu pomaga nam zachować skórę suchą w dobrym stanie.Kolejnym znaczącym krokiem w pielęgnacji jest dobór właściwych kosmetyków. Jednakże nie można sugerować się wyłącznie nadrukiem na pudełeczku. Bardzo ważne jest analizowanie INCI każdego preparatu, który będzie stosowany na naszej skórze. Powinno się posiadać wiedzę czy jesteśmy uczulone na jakiś składnik. Łatwiej nam wówczas dodatkowo wyeliminować niepożądane oddziaływanie kosmetyku.

Preparaty, które należałoby wybierać, w składzie winny mieć: kwas linolowy, woski, parafinę, mocznik, kwas mlekowy, hialuronowy  i glicerynę (ale nie w okresie zimowym).Jednak początkowym a także najważniejszym etapem będzie odpowiednie ustalenie typu cery. Jeśli jesteśmy już jednoznacznie przeświadczone, używajmy kosmetyki o odpowiednim dla nas składzie.