Żyjemy w  czasach, gdzie mając kontakt z milionami osób z całego Świata czujemy się samotni, a każdy następny dzień, pomimo ogromnej ilości atakujących nas każdego dnia rozrywek oraz przyjemności, sprawia wrażenie monotonnego i powtarzalnego.

Mnóstwo osób, czując się obezwładnionymi szybkim tempem życia oraz dawkami stresu, jakie fundują nam w obecnych czasach pracodawcy lub współpracownicy, popada w depresję czy też stany depresyjne. Logika podpowiada, że w przypadku, gdy i my dostrzegamy u siebie takie właśnie symptomy, powinniśmy jak najszybciej zadbać o to, by zapewniona była nam kompetentna pomoc psychologiczna. Jednakże, jak ujawniają statystyki, osoby z różnymi zaburzeniami natury psychicznej, nie decydują się na spotkanie z terapeutą, a tym bardziej nie godzą się na to, aby została im zapewniona psychoterapia. Jest to spowodowane faktem, że świadomość ludzi o chorobach psychicznych jest bardzo mała, a każdy, kto zdecyduje się na taką wizytę pójść, ryzykuje tym, że rodzina oraz znajomi niesłusznie będą postrzegać go za osobę potencjalnie niebezpieczną.

Ludzie którzy decydują się na skorzystanie z fachowej pomocy, boją się także, czy nie będą wyśmiani przez pana albo panią psycholog. Lublin i inne większe miasta w Polsce to miejsca, gdzie w minionych latach otworzono wiele nowych gabinetów psychologicznych i psychiatrycznych. Dlatego miejmy pewność, że psychoterapeuta oraz psychiatra, tak jak każdy lekarz, w żadnym razie nie wyśmieje pacjenta. Jeśli natomiast z przeprowadzonej terapii z danym terapeutą nie będziemy zadowoleni, to zawsze możemy go zmienić. Na rynku czekają inni psychoterapeuci. Lublin jest dużym miastem, gdzie czasem nasz bezgłośny krzyk oraz ciche wołanie o pomoc może w wirze powszednich spraw nie być dosłyszane, więc niezbędnym człowiekiem, który bez wątpienia pomoże uporać się z naszymi trudnościami jest terapeuta. Lublin jest miastem wielkich możliwości, ale również licznych zagrożeń powiązanych z życiem w świecie nowoczesnym.