Pościel z bawełny to doskonały wybór, który sprawdzi się perfekcyjnie w wielu sypialniach. Jednak aby móc całkowicie korzystać z jej walorów, a w związku z tym istotnie wydłużyć jej żywotność jak również zachować komfort snu, należy przede wszystkim wiedzieć, jak poprawnie o nią zadbać.

Wiele osób zastanawia się nad tym, ile razy trzeba oddawać do prania wykonaną z bawełny pościel. Tu nie istnieje żadna reguła mówiąca o tym, jak często powinno się dawać pościel do prania - zależy to po prostu od osobistych potrzeb użytkownika. Dla zagwarantowania higieny w czasie snu pożądane byłoby zmieniać pościel nie rzadziej niż raz w ciągu miesiąca, a nieco częściej w podczas upałów, gdy ludzie pocą się zdecydowanie intensywnej. Częstotliwość prania powinno się zwiększyć też w razie choroby.

W trakcie prania bawełnianej pościeli warto pamiętać o tym, by nie umieszczać z nią w jednym cyklu prania elementów utworzonych z innych rodzajów tekstylnych materiałów. Do tego bawełniana pościel w pralce wymaga nieco więcej miejsca, w związku z tym nie można zbyt wiele naraz ładować do bębna pralki. W przeciwnym wypadku pościel może nie doprać się do końca, a co za tym idzie, wymagane będzie nastawienie kolejnego cyklu prania. W sytuacji pościeli wyjątkowo mocno ubrudzonej właściwym pomysłem będzie odłożenie jej na noc w zimnej wodzie.

Podczas prania pościeli bawełnianej znaczące jest także zachowanie odpowiedniej temperatury prania. W tym przypadku najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na metce. Jest to najbardziej miarodajna informacja, z której trzeba korzystać w czasie prania. Warto też pamiętać o tym, że bawełna to często stosowany materiał występujący w rozmaitych formach, skutkiem tego nie istnieje jedna reguła o zasadach prania pościeli z bawełny.