Twoja sypialnia może być twoim ulubionym pokojem w domu z paroma prostymi pomysłami, dających poczucie większej przestrzeni - nawet gdy twój obecny pokój jest lekko zatłoczony. Zmień swoje miejsce do spania w obszar, o jakim wiecznie marzyłeś, za pośrednictwem tych oszczędzających miejsce pomysłów.

Dodaj wielozadaniowy stolik nocny
Zmień swój mały stolik nocny, który pasuje zaledwie do lampy na małe komody po obu stronach łóżka. Będą one tworzyły coś więcej aniżeli miejsce na lampkę do czytania, budzik, okulary i telefon komórkowy, lecz możesz dodatkowo użyć małych szufladek na skarpety, bieliznę, krawaty, czy inne elementy garderoby, dzięki temu możesz zmniejszyć rozmiar komody oraz uporządkować szafę. Zawieś lustra za lampkami nocnymi, żeby wykreować iluzję przestrzeni, odbijając światło i rozświetlając przestrzeń.

Idź pod łóżko
Bałagan to wróg otwartych przestrzeni, zatem zorganizuj parę podłużnych, zakrywanych pojemników do przechowywania pod łóżkiem butów, ubrań, czy innych nie użytkowanych na codzień rzeczy. Schowaj je i nie myśl o nich, dopóki nie będziesz musieć ich wyciągnąć - i naraz są bez trudu dostępne, jednak nie przeszkadzają.

Skorzystaj z szaf w mieszkaniu
Większość szaf w holu i przedpokoju to szczególnie niezagospodarowane pomieszczenia. Za płaszczami i kurtkami schowaj z rzadka użytkowane sukienki i garnitury w specjalnych torbach na odzież. To miejsce do gromadzenia formalnych sukien, smokingów, garniturów na rozmowy o pracę - wszystko, czego nie wykorzystujesz częściej aniżeli raz bądź dwa razy w ciągu roku.

Wyberaj te same bądź podobne kolory
Banalną wizualną sztuczką powiększającą pokój jest zharmonizowanie zasłon do koloru ścian które jednocześnie uwydatniają meble. Jeśli masz małe akcenty, takie jak krzesła, ramki czy też lampy, znajdź kolor farby, który jest jaśniejszy, ciemniejszy bądź bardziej metaliczny i pokryj je, żeby korespondowały. Przykładowo krzesło akcentowane w kolorze różanego złota delikatnie uderzy o ciepłe karmelowe ściany i okna.