Kiedy mamy dom piętrowy trzeba zagwarantować komunikację pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, posiadających dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się świetnie w razie wielkich budynków) jest niepraktyczne a do tego nieekonomiczne.

Musimy zdecydować się na klatkę schodową. Lecz schody to nie wyłącznie detal użytkowy. Ładne schody, połączone z wyjątkowymi balustradami mogą być prawdziwą dekoracją salonu, przedpokoju, bądź innego pokoju. Jeżeli dopasujemy formę schodów i balustrad do swoich mebli jak również generalnego stylu pokoju to takie eleganckie schody dopełnią obraz wnętrza. Dobrze dobrane balustrady będą uzupełniającym walorem, nie będą wyłącznie prostym narzędziem do bezpiecznego przemieszczania się między piętrami, ale oryginalnym dziełem sztuki.

Przechodzenie po takich pięknych schodach asekurowanych balustradami z nierdzewki będzie dla mieszkańców, a oraz gości naturalną przyjemnością. Tym samym schody i balustrady to szczegół na jakim nie powinno się oszczędzać, szczególnie, że schody i balustrady zostaną z nami na lata, znacznie dłużej aniżeli inne wyposażenie domu, jak na przykład umeblowanie. Szczególnie balustrady nierdzewne wytrzymają długie lata i nie wymagają wymiany.