Jako że do wyboru mamy wiele rodzajów rolet, zdecydowanie się na konkretny model może okazać się niełatwym zadaniem. Zamiast jednak stawiać na te zwykłe, warto zainteresować się czymś bardziej unikalnym, przykuwającym wzrok, funkcjonalnym. Mowa jest tutaj o roletach plisowanych, niezwykle praktycznych i estetycznych. Te dekoracyjne osłony okienne nadają się do każdego wnętrza ze względu na swoją uniwersalność.

Czy warto kupić rolety plisowane?

Materiał plis okiennych składa się w harmonijkę, następnie przeplata się go sznurkami, a całość umieszcza w prowadnicach. Taka konstrukcja wygląda bardzo estetycznie, a cała roleta jest niezwykle funkcjonalna. Jeśli dotąd tylko marzyliśmy o możliwości zasłonięcia tylko wąskiego fragmentu szyby i to od dowolnej strony, warto sięgnąć po plisy. W ich przypadku zasłanianie okna odbywa się zarówno od góry, jak i od dołu. Mogą one zostać zamontowane w prosty sposób w każdym oknie, niezależnie od jego wymiarów czy nawet kształtów. Rolety plisowane idealnie nadają się do okien dachowych i tych niestandardowych – trójkątnych, trapezowych czy owalnych. Na korzyść plis przemawia łatwość ich montażu. Mówić można o tym bezinwazyjnym lub inwazyjnym. W przypadku tego drugiego konieczne staje się nawiercenie otworów i przymocowanie uchwytów ze sznurkami niezbędnymi do sterowania roletą. Dużo szybciej i łatwiej będzie założyć uchwyty na ramę okienną i wsunąć do nich plisę. Nie trzeba używać do tego wiertarki ani nawet śrubokręta.

Rolety plisowane można z łatwością utrzymać w czystości. Wystarczy zdjąć materiał i wyprać go ręcznie. Tkaniny są odporne na uszkodzenia i zabrudzenia, dostępne w wielu kolorach. Mogą być wzbogacone o dekoracyjne wzory i inne zdobienia, co podnosi ich walory estetyczne. W zależności od wybranego materiału mówić można o innym stopniu przepuszczalności światła. Modele w pełni zaciemniające wykonane są z grubszych materiałów, mogą mieć też gumową warstwę. Ciekawym rozwiązaniem okazują się być podwójne tkaniny, które zapewniają świetną ochronę przed promieniowaniem słonecznym i innymi źródłami światła z zewnątrz.

Artykuł powstał we współpracy z https://sklep.karpol.pl/produkty/kategoria/rolety-wolnowiszace