Różnego rodzaju problemy z kręgosłupem są zmorą naszych czasów. Mogą objawiać się one różnie, ale najczęściej jest to przewlekły ból. Bardzo ważną i niestety powszechną przyczyną takich problemów jest niewłaściwy tryb życia, a przede wszystkim praca siedząca w nieodpowiedniej pozycji – na przykład wielogodzinna praca przed ekranem komputera. Z problemami takimi można sobie jednak radzić. Jednym ze sposobów jest zainwestowanie we właściwe łóżka do spania.

Czym powinno charakteryzować się przyjazne dla kręgosłupa łóżko?

Doświadczenie mówi, że niezwykle istotna jest profilaktyka, zwłaszcza, jeżeli prowadzi się tryb życia, który z dużym prawdopodobieństwem będzie prowadził do problemów z kręgosłupem. Mogą one wystąpić po roku, albo dziesięciu latach, ale raczej jest to nieuchronne, dlatego warto od razu zainwestować między innymi w odpowiednie łóżko. Zdecydowanie nie poleca się łóżek sprężynowych, ani podobnych rozwiązań. Dobrze dobrane łóżko powinno być proste i pozwalać na użycie odpowiedniego materaca. Warto pamiętać również o tym, by było odpowiedniej wysokości. Łóżko do spania zbyt niskie nie będzie pozwalało na nim wygodnie usiąść w razie potrzeby, co dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa może być problematyczne. Dobrym pomysłem może być również łóżko z możliwością uniesienia części od strony zagłówka, dzięki czemu można uzyskać świetne miejsce do popołudniowego odpoczynku.

Najważniejszy jest materac – jak go wybrać?

Zdecydowanie jednak najistotniejszy jest wybór właściwego materaca. Na rynku dostępnych jest wiele materacy ortopedycznych, które wykonane są z materiałów, które umożliwiają zachowanie anatomicznej i wygodnej pozycji kręgosłupa, niezależnie od pozycji w jakiej się śpi. Hitem ostatnich lat są łóżka wykonane z pianki pamięciowej, która dostosowuje się do pozycji śpiącej osoby, bardzo łagodnie i w praktycznie niezauważalny sposób wpływając na jej korygowanie. Kupując materac, warto nie zapomnieć również o specjalnej poduszce, która go uzupełni, a która zadba o nadwyrężone mięśnie szyi i pleców.

Artykuł powstał we współpracy z https://expertsnu.pl/13-lozka-do-spania