Wiele osób jeśli ma kupić coś trwałego woli przedmiot nowy od używanego. Tak samo bywa z mieszkaniami. Jeżeli tylko mamy taką opcję to preferujemy nabyć lokal mieszkalny na rynku pierwotnym od takiego z rynku wtórnego.

W mieście Lublin oferta deweloperskich mieszkań jest mnóstwo. Takie mieszkania mają na pewno swoje zalety ale też wady. Kupując mieszkanie od developera mamy spory wybór lokali. Mamy możliwość wybierać dowolną lokalizację, częstokroć w atrakcyjnych rejonach miasta, na przykład w okolicach Lublina w Dominowie. Możemy umówić się na oglądanie i zobaczyć parę rozmaitych mieszkań i to z kilku różnych inwestycji.

Wielu developerów dziś zgadza się także na pewne modyfikacje w układzie pomieszczeń zgodne z potrzebami przyszłych mieszkańców. Nieruchomość z rynku pierwotnego można od postaw zaaranżować według własnego gustu. Walorem w dzisiejszych czasach stawianych mieszkań są w szczególności większe łazienki, duże balkony, dwuskrzydłowe drzwi na taras. W nowopowstałych blokach wiele schludniej wyglądają klatki schodowe i piwnice. Standardem stają się też podziemne garaże co bywa komfortowym rozwiązaniem.

Nabywając mieszkanie deweloperskie możemy też oszczędzić na kosztach notarialnych gdyż developer z reguły otrzymuje bonifikatę na takie usługi, co więcej nie płacimy podatku. Korzystne jest również zarządzanie takich mieszkań przez wspólnoty gdzie są niższe czynsze niż w tradycyjnych spółdzielniach.

Zdarzają się jednakże także i minusy. Zdarza się, iż deweloperzy przesadnie oszczędzają na budulcach w efekcie czego mamy cienkie ściany lub nieodpowiednio docieplone dachy. Na nowych osiedlach brak również infrastruktury w postaci utwardzonych dróg, placów zabaw czy sklepów.