Jak znacząco odmieniło się ludzkie życie dzięki Internetowi oraz cyfryzacji wiedzą niemal wszyscy. Kiedyś tak duży skok technologiczny miał miejsce na przestrzeni wieków. Dzisiaj przykładowo od chwili wyprodukowania pierwszego telefonu komórkowego i oddania go na rynek sprzedaży po dzisiejsze smartfony i tablety minęło nieco ponad ćwierć wieku.

Tak właściwie taka wielka zmiana dokonała się w ciągu dosłownie kilkunastu lat. Odmieniło się nie tylko nasze życie codzienne, ale również nasze mieszkania. Dostęp do Internetu nie jest już przywilejem dla bogatych, lecz staje się pomału jednym z kluczowych mediów, na jakie zwracamy uwagę. Ciężko sobie wyobrazić urządzenie takie jak komputer, notebook, tablet bądź smartfon nie mając dostępu do Internetu.

Prawie w każdym domu, który posiada podłączenie do Internetu jest router. Urządzenie to ma za zadanie tworzenie tak zwanej bezprzewodowej sieci, a dzięki podłączeniu routera do źródła Internetu każde urządzenie będące w sieci otrzyma dostęp do Internetu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy korzystać z Internetu we wszystkich pomieszczeniach. Dodatkowo mając inteligentne technologie w domu możemy sterować pewnymi czynnościami znajdując się tysiące kilometrów od domu. Podlewanie kwiatów, wyłączanie lub włączanie ogrzewania, zamykanie okien. Te czynności można zrobić zdalnie ze smartfona mając jedynie dostęp do sieci z internetem. Posuwając się dalej możliwe jest otrzymywanie powiadomienia od naszej lodówki, która będzie informować kiedy będzie brakować któregoś istotnego składnika. Możliwości jest istotnie mnóstwo.