W obecnych czasach wiele osób siedzi przed monitorem komputera po kilka a nawet kilkanaście godzin dziennie, co przy nieodpowiednim krześle źle wpływa na nasz kręgosłup. Stosując się do paru wskazówek bezproblemowo można wybrać ergonomiczne oraz wygodne krzesło do pracy przy komputerze.

Po pierwsze krzesło powinno posiadać podparcie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, ponieważ dzięki temu kręgosłup będzie we właściwej pozycji która nie nadweręża kręgów. Porządne krzesło musi mieć też dostosowywaną wysokość, gdyż zależnie od celu wykorzystywania komputera adekwatna wysokość może być różna. Przykładowo, kiedy ogląda się film wygodniej jest opuścić sobie krzesło, a gdy się coś pisze przy komputerze, prawidłowiej jest siedzieć trochę wyżej. Trzecią wskazówką będzie dobór materiału, z którego utworzone jest oparcie oraz siedzenie. Najlepszym materiałem jest skóra, ale niestety jest to bardzo drogie dla większości ludzi. W sprzedaży można także znaleźć krzesła z tak zwaną skórą ekologiczną. Nie jest to wprawdzie najlepszy wybór, gdyż taka powłoka przeważnie zaczyna pękać po około roku używania. Szczęśliwie dla osób z niezbyt zasobnym portfelem jest jeszcze jedno dobre rozwiązanie, a to znaczy zakup krzesła z oparciem wykonanym z siatki. Siatka nie pęka, a w gorące dni plecy nie będą się tak pocić jak na .

To są najistotniejsze rady, do których powinno się się zastosować przy kupnie krzesła do przesiadywania przy komputerze, bowiem dzięki nim kupiony wyrób będzie użyteczny i ergonomiczny dla naszych pleców.