W ciągu ostatnich kilku lat mobilne surfowanie po Internecie gwałtownie zyskało na popularności w stosunku do komputerów stacjonarnych.

Czy twoja strona internetowa jest gotowa na przyjęcie wciąż rosnącej fali mobilnych użytkowników? Większość firm nie jest dostosowana do dynamicznego rynku. Skąd więc całe to zamieszanie o responsywnym designie? Responsywne strony www zostały opracowane, aby automatycznie dostosowywać się do dowolnego rozmiaru ekranu, oferując odwiedzającym optymalne wrażenia wizualne niezależnie od urządzenia, z którego korzystają. Oto niektóre z najważniejszych powodów, dla których warto rozważyć zmianę:

Media społecznościowe i blogi zachęcają do korzystania z urządzeń mobilnych. Czy korzystasz z marketingu społecznościowego i blogowania jako części swojej strategii marketingowej? Według najnowszych badań ponad 55% oglądania w mediach społecznościowych odbywa się teraz na urządzeniu mobilnym. Jeśli używasz tych metod do przyciągania ruchu do przestarzałej witryny, ryzykujesz sfrustrowanymi użytkownikami, co powoduje wzrost współczynników odrzuceń i niewykorzystanych możliwości konwersji.

Responsywne strony www ładują się szybciej. Internauci, szczególnie ci na urządzeniach mobilnych, którzy często są w ruchu, lubią szybko zdobywać informacje. Responsywne strony www zwykle ładują się znacznie szybciej niż te tradycyjne na urządzeniu mobilnym. Im dłużej twój potencjalny użytkownik musi czekać na dostęp do twojej witryny, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie szukać danego produktu czy usług w innym miejscu. Jesteś ciekawy, jak szybko ładuje się twoja strona? Skontaktuj się ze specjalistami z firmy B2net i sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o marketingu internetowym. Odwiedź stronę internetową www.b2net.pl.

Responsywne strony www są gotowe na obecne i przyszłe urządzenia mobilne. Responsywny design jest kluczowy dla przyszłościowego biznesu. Nie tylko responsywny projekt automatycznie dopasowuje się do rozmiarów ekranu naszych obecnych ulubionych urządzeń mobilnych, ale będzie również uwzględniał przyszłe urządzenia, które mogą stać się popularne (mowa tu o zegarkach i okularach).

Witryny przyjazne dla urządzeń mobilnych znacznie lepiej zamieniają użytkowników w klientów. Według badań Google, 74% osób, które odwiedziły witrynę przyjazną dla urządzeń mobilnych, stwierdziło, że prawdopodobnie powróci na stronę w przyszłości, a 67% stwierdziło, że kup produkt lub usługę ze strony mobilnej.

Firmy, które mają tradycyjne witryny, mogą wyglądać na przestarzałe. Sam pomyśl, gdzie chcesz dokonać zakupu - w lśniącym, nowym sklepie z najnowszymi gadżetami, czy obskurnym, przestarzałym sklepie na rogu?

Responsywne strony www mogą pomóc twojemu biznesowi wyprzedzić konkurencję. Responsywny design wystartował w ciągu ostatnich kilku lat, więc część firm jeszcze się nie przełączyła. Zdobądź przewagę nad konkurencją, przechodząc na responsywną stronę, zanim to zrobią. Jednym z szybkich sposobów sprawdzenia, czy witryna reaguje, jest zminimalizowanie szerokości okna przeglądarki. Jeśli strona automatycznie dostosuje się do nowego rozmiaru, jest przyjazna dla urządzeń mobilnych.

Mamy nadzieję, że pomoże to w podjęciu świadomej decyzji o uaktualnieniu witryny w celu uwzględnienia elastycznego projektu. Nadal nie wiesz, czy twoja firma potrzebuje witryny z responsywnym wzornictwem? Skontaktuj się z firmą B2net. Specjaliści od tworzenia stron responsywnych chętnie przedyskutują twoją bieżącą witrynę, aby ustalić, czy odpowiadający ci szablon jest odpowiedni dla ciebie. Odwiedź stronę internetową www.b2net.pl i poznaj pełną ofertę firmy.