Teoretycznie do końca stycznia 2017 roku mieliśmy czas na to, aby zarejestrować numery na kartę. Jednak wielu operatorów dalej prowadzi działania w tym zakresie, ponieważ bardzo dużo klientów po prostu nie zdążyło czy zapomniało o obowiązku rejestracja.

Obowiązek rejestracji kart SIM w telefonach pre-paid został wprowadzony przez ustawę antyterrorystyczną uchwaloną w 2016 roku. W swoich założeniach obowiązek ten ma poprawić bezpieczeństwo poprzez zmniejszenie ryzyka zamachów terrorystycznych oraz obniżenie przestępczości. Oczywiście, to, czy rzeczywiście ustawa pod tym względem zadziała, jest nadal przedmiotem dyskusji. Nie można jednak oszukiwać się co do tego, że utrudniła ona życie wielu zwykłym obywatelom.

Na rejestrację karty SIM, którą dotychczas można było kupić bez okazywania dowodu osobistego, mieliśmy czas do końca stycznia 2017 roku. Kto nie zdążył, musiał liczyć się z dezaktywacją numeru, czyli od 1 lutego 2017 roku z numeru nie można było już korzystać. Nie oznacza to jednak wcale, że numer, który nie był zarejestrowany, nie jest już obecnie możliwy do odzyskania.

Gdy także i tobie nie udało się dopełnić formalności w terminie, w takim przypadku należy zgłosić się do swojego operatora w celu wykonania rezerwacji. W przypadku operatorów takich jak Play, Orange i T-Mobile odzyskać numer możemy odzyskać aż do momentu, gdy nie wygaśnie możliwość przyjmowania połączeń przychodzących – decyduje wobec tego data ważności konta i po jej przekroczeniu nie będzie można numeru odzyskać. Z kolei Play wyznaczył datę 15 grudnia 2017 roku, dlatego jeżeli do tego momentu nie zarejestrujemy karty, będzie ona już trwale dezaktywowana.

Środki na karcie, które nie były wykorzystane do końca stycznia, nadal na niej pozostają. Gdy jednak nie masz ich dużo, skorzystaj ze strony internetowej BM.pl, która pozwoli ci na doładowanie karty całkowicie przez internet. Do doładowania potrzebujesz tylko konta bankowego on-line. Razem z BM.pl możesz też otrzymać atrakcyjne bonusy za doładowanie – sprawdź je już teraz!