Na rynku smartfonów jest wielu producentów, którzy mają w swojej ofercie ogromny wachlarz swoich produktów. Znalezienie odpowiedniego smartfona wcale nie jest łatwy. Ceny telefonów wahają się niemal od 200 zł nawet do 5000 zł. Istnieją również smartfony, których wartość osiąga kwoty mln euro. Chodzi tu o ekskluzywne wykonanie ich np. ze złota, lub zdobienie ich kamieniami szlachetnymi.

Do najpopularniejszych producentów, którzy wyznaczają trendy zaliczyć możemy takie firmy jak Sony, LG, Apple, Microsoft czy Samsung. W przypadku tej ostatniej firmy w ostatnim czasie odbyła się premiera ich najnowszego smartfona z topowej serii S, to znaczy Galaxy S7. Jest to siódma odsłona flagowego modelu Samsunga. Smartfon jest już dostępny w sklepach i przyciąga klientów nie tylko swoją stylistyką, ale i specyfikacją. Smartfon działa na nowym Androidzie 6.0 Marshmallow. Wyposażony jest też 4 GB pamięci ram jak również ośmiordzeniowy procesor. Wbudowana pamięć ma 32gb i zupełnie wystarczy . Dla bardziej wymagających koreański potentat dał możliwość rozbudowy pamięci o kolejne 200gb. Ekran ma 5.1 cala, wykonany jest w systemie Super AMOLED i posiada odporność na wodę. Samsung podobnie jak reszta firm położył ogromny nacisk na aparat. Zdjęcia wykonywane Galaxy S7 są bardzo ostre, a kolory bardzo realnie oddają fotografowane elementy. Aparat na przodzie posiada matrycę 5 mpix, a tylny posiada 12 mpix. Tak jak poprzedni model S7 pozwala ładować się bezprzewodowo.

Na rynku jest wiele przeróżnych gadżetów a także akcesoriów do nowego smartfona. Swoim wyglądem i parametrami telefon może śmiało rywalizować z produktami innych marek i wytyczać nowe standardy.