Tak wiele zajmujących książek, a tak mało czasu na ich czytanie. I tak niewiele miejsca. W ciasnym mieszkaniu nie mamy przestrzeni, aby wyposażyć sobie zasobną biblioteczkę. Szczęśliwie nawet nie posiadając jej, można cieszyć się dobrą literaturą. I nie mam na myśli pożyczania książek.Niezależnie  od tego, czy czytujesz klasykę, bądź najnowsze bestsellery, kryminały i książki awanturnicze a nawet romanse lub horrory, zawsze wyszukasz coś odpowiedniego dla siebie. Potrzebujesz jedynie przestrzeni, żeby je wszystkie pomieścić. Ale kto powiedział, iż musi to być przestrzeń fizyczna?

Czytnik ebooków to wspaniały sposób na problem deficytu miejsca. Wiele książek, które zmieszczą się w jednym czytniku zapewnia nie tylko przechowywanie, lecz też zabranie całej kolekcji książek na wakacje. Nie musisz już zastanawiać się, którą książkę zabrać. Teraz masz je wszystkie na raz. Chociaż dalej czytasz na raz jedynie jedną.

A kiedy oczy będą zmęczone, czcionkę możemy zwiększyć, a nawet odsłuchać fragmenty czytane przez elektronicznego lektora. Teraz możesz upajać się własnymi egzemplarzami arcydzieł literatury, a aby je kupić nie ma konieczności się nawet wstawać z fotela.