Zgodnie z poprzednimi informacjami Elona Muska, w końcu nadszedł ten moment, gdy Tesla zademonstrowała prototypy długo wyczekiwanego Modelu 3. Konstruktorzy zakładają, że zdobędzie on serca wszystkich amatorów elektrycznych samochodów zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w pozostałych częściach świata.

Z pozyskanych informacji wynika, że najtańszą edycję będzie można nabywać już za 35 tysięcy dolarów. Jest to nieco wyższa cena aniżeli prognozowano, lecz warto zauważyć, że mieszkańcy USA będą mogli skorzystać ze specjalnych zniżek i kupić auto już za ok. 27 tysięcy dolarów.

Znajdujący się w przygotowanej przez Tesla ofercie najmniejszy sedan będzie przyspieszał do setki w mniej niż 6 sekund, natomiast jego prędkość maksymalna to prawie 200km/h. Co więcej będzie on miał zasięg aż 350 km. W czasie mającej miejsce w Los Angeles demonstracji samochodu Elon Musk oznajmił, iż w przedsprzedaży zostało już zamówionych 135 tysięcy samochodów, a liczba rezerwacji cały czas wzrasta. Obecnie nadal nie podano do wiadomości istotnych szczegółów związanych ze specyfikacją Modelu 3. Na pewno wiadomo w tej chwili, że auto w standardowym wyposażeniu będzie miało napęd tylny, ale dostępna będzie także edycja z napędem 4x4. Nie ma również wiadomości o tym, jakie dostępne będą wersje wyposażenia.

Każdy, kto chce złożyć zamówienie na nową, elektryczną Teslę musi wpłacić zaliczkę w kwocie „zaledwie” 1000 dolarów. Na auto trzeba będzie zaczekać do początku roku 2018, albowiem dopiero wtedy pierwsze sztuki będą udostępnione do sprzedaży. Póki co Model 3 można podziwiać na dostępnych w sieci filmach.