Wiele osób nie mogąc otrzymać pożyczki w banku, bądź zniechęcone dłuższymi formalnościami czy koniecznością przedstawienia zaświadczeń o zarobkach, decyduje się na szybkie pożyczki online. Chwilówki stały się jeszcze bardziej popularne od kiedy powstała ustawa anty lichwiarska chroniąca kredytobiorców przed nieuczciwymi praktykami firm pozabankowych udzielających pożyczek.

Zalety i wady pożyczania w systemach szybkich chwilówek

Oczywiście największą zaletą chwilówek jest możliwość załatwienia wszystkich formalności przez internet. Zwykle nie potrzeba więcej niż podania danych osobowych, numeru PESEL, a także numer dokumentu tożsamości, dlatego do wypełnienia wniosku potrzebny jest właściwie jedynie dokument poświadczający pełnoletność i polskie obywatelstwo, a więc dowód osobisty. Wypełnienie wniosku trwa chwilę, a weryfikacja czasem tylko kilka minut. Już nawet po kilkunastu minutach od pozytywnej weryfikacji w BIK, czy też KRD można mieć pieniądze na koncie. Wadą chwilówek jest konieczność ich szybkiej spłaty, zwykle jest na 30 do 120 dni, w zależności od oferty. Za każdy dzień zwłoki naliczane są odsetki, co zwiększa kwotę do spłaty.

Jakie firmy są liderami?

Najchętniej szybkie pożyczki brane są w Wonga, NetCredit oraz LendOn. Spośród nich najwyższą przyznawalność pożyczek ma NetCredit, który udziela pożyczek do 3000 zł na okres spłaty 30 dni. LendOn i NetCredit oferują pierwszą darmową pożyczkę. Dokładne oferty chwilówek i banków udzielających pożyczek możesz sprawdzić w porównywarce pożyczek gotówkowych Faraon24. Wiele osób myśli, że kryją się za tym dodatkowe opłaty. Jak jest naprawdę?

Promocja pierwsza za darmo

Pierwsza pożyczka za darmo udzielana jest najczęściej na niewielką kwotę. Wiele firm ustawia limit takiej pożyczki na kwocie 1500 zł. Oczywiście trzeba pamiętać, że w przypadku choćby jednego dnia zwłoki traci się warunki promocyjne i trzeba uiścić opłaty dodatkowe oraz odsetki. Dlatego biorąc szybką pożyczkę trzeba być absolutnie pewnym, że spłaci się ją w terminie.

Na co wydaje się 1000 zł z pożyczki?

Popularną kwotą pożyczaną za pośrednictwem ofert chwilówek jest 1000 zł. Najczęściej takie pieniądze przeznaczane są na potrzeby konsumpcyjne, np. kupno sprzętu który się zepsuł, albo prezent na imprezę okolicznościową komunię czy ślub. Są również osoby, które pieniądze z chwilówek przeznaczają na krótkie wakacje bądź też dodatkowe środki na wakacje.