Jest bardzo dużo osób, które chciałyby mieć zarobki bez konieczności częstego opuszczania domu. Tyczy się to przede wszystkim niepełnosprawnych, matek sprawujących opiekę nad małymi dziećmi i osób, które mieszkają daleko od ośrodków miejskich.

Jak się okazuje aktualnie mamy bardzo wiele możliwości wykonywania takiej domowej pracy. Tym sposobem w zakresie działalności gospodarczej czy też na umowy o dzieło mogą wykonywać pracę: komputerowcy, tłumacze, pisarze, pismacy, informatycy, projektanci. Można również otworzyć swoją niewielką domową firmę i prowadzić handel, przygotowywać rękodzielnictwo czy też utrzymywać się z reklam zamieszczanych na blogach. Kolejna możliwość to domowe chałupnictwo, tu jednakże powinno się mieć się na baczności, gdyż istnieje sporo nieuczciwych firm na rynku. W zaciszu domowym mogą również pracować osoby, które piszą na zlecenie teksty i artykuły.

Wychodzi na to, że korzystając z tych wielu sposobów zdołamy zarabiać dosyć dobre pieniądze a równocześnie być blisko rodziny. Każdy więc, kto ma chęć pracować w mieszkaniu i przyjmuje związaną z tym izolację i potrzebę samodzielności winien posmakować takiej odmiany zarobkowania.