W nowoczesnym zabieganym i obfitującym w mnóstwo rozkojarzeń świecie, ćwiczenie uważności stała się niezwykle wartościowym narzędziem dla mnóstwa ludzi. Uważność, określana także jako mindfulness, stanowi umiejętność istnienia w każdym calu przytomnym i świadomym w danym momencie. Jest to zdolność, jaka przynosi nam okazję zastopowania się, spojrzenia wgłąb siebie i radowaniasię ze wszystkiego wokół.

Z jakiego powodu mindfulness jest tak znacząca? Nade wszystko dopomaga nam odzyskać równowagę w napływie codziennych obowiązków i męczących sytuacji. Poprzez praktykę uważności zdołamy nauczyć się walki z ujemnymi koncepcjami i emocjami, a także upodobać sobie malutkie, powszednie uciechy. Jest to również sprawne narzędzie w obniżeniu stresu i poprawieniu ogólnego nastroju.

Zalety płynące z doświadczenia mindfullness są spore. Testy uzasadniają, iż częste uprawianie uważności może wspomóc w polepszeniu koncentracji, redukcji przejawów nerwicy i melancholii, zwiększeniu wytrzymałości na stres i pokrzepieniu stosunków międzyludzkich. Uważność instruuje nas o aprobaty tego, co jest, bez taksowania i oporu. Zapewnia nam możliwość zanurzenia się w chwili teraźniejszej, czucia uciechy ze prozaicznych czynności i dostrzegania powabu wokół nas.

W jaki sposób rozpocząć praktykę uważności? Jest sporo wielorakich metod oraz podejść do mindfullness, jednak kluczem jest systematyczność i zorganizowanie czasu w naszym powszednim egzystowaniu na tę rutynę. Możemy rozpocząć od rzetelnych ćwiczeń jak na przykład koncentracja na oddechu, świadome jedzenie lub przechadzki z kompletną obserwacją. Istnieją również poręczne aplikacje mobilne jak również zawartości online, które są w stanie podtrzymać w zapoczątkowaniu praktyki uważności.

Niechaj świadomość chwili będzie naszym codziennym przewodnikiem, prowadzącym nas przez nasze egzystowanie. Niech nasza praktyka uważności otworzy drzwi do głębszej samoświadomości, afirmacji i stosunku do siebie i innych osób. Zaufaj procedurze i podaruj sobie czas na spostrzeganie. Pamiętaj, że świadomość chwili to wyprawa, a nie cel. Istotne jest bycie cierpliwym i przychylnym dla siebie podczas praktyki.

Za sprawą] praktyki mindfullness zdołamy odszukać samokontrolę, przyjemność i pełnię w naszym energicznym świecie. Zapraszamy Cię do zainicjowania swojej przygody z uważnością już dzisiaj i do ujawnienia, jak ta praktyka może sprowadzić wartościowe przemiany w Twoim byciu.

Bądź obecny, pozostań uświadomiony, pozostań wyważony i podziwiaj czar i harmonię, które są plonem tego trybu bycia.