Jeszcze w trakcie spodziewania się narodzin dziecka zazwyczaj zaczynają się zaawansowane prace nad stworzeniem całkowitej wyprawki noworodka. Niekiedy jest to rozciągnięty na etapy proces, wszelkie sprawunki są gruntownie badane pod względem przydatności. Okazuje się też, że wyprawkę nabywa się w ostatniej chwili. Są to zakupy szybkie, nie ma czasu na skrupulatne analizy, lub zestawienia. Nie trudno w takim razie o zakup nie spełniający oczekiwań albo pominięcie jakiegoś ważnego składnika wyprawki. Z tej przyczyny zdecydowaliśmy się opisać kilka istotnych zalet kosza na brudne pieluchy, który został od jakiegoś czasu standardowym elementem wyprawki

Pozbądź się brzydkich zapachów i bakterii

Kosz na brudne pieluchy został wykonany z zamiarem asekurowania przed brzydkimi zapachami z zużytego pampersa. Wyrzucanie zużytych pieluch do normalnego kosza okazuje się uciążliwe, bo nie jest on zazwyczaj hermetyczny. Kosze na brudne pieluchy najczęściej posiadają system zapobiegający przed rozprzestrzenianiem się brzydkich zapachów i bakterii. W środku są założone dedykowane wkłady, które wyrzuca się po wypełnieniu kosza na brudne pieluchy. Wkłady najbardziej lubianych koszy na brudne pieluchy mają mnóstwo dodatkowych funkcji. Są nie tylko szczelnie zamykane, ale także charakteryzuje je antybakteryjna, niezwykle szczelna warstwa. Na dodatek są biodegradowalne, toteż też są zgodne z ekologią. Taki wszechstronny kosz na brudne pieluchy może stać w pokoju noworodka, w toalecie albo w dowolnym miejscu. Nie rozprzestrzeniają się z niego żadne brzydkie zapachy. Poza tym dobry kosz na brudne pieluchy wyposażony jest w intuicyjny system obsługi bez używania rąk. Jest to bardzo użyteczna funkcja. Przewijanie dziecka zatem jest nie tylko wygodniejsze, lecz też bardziej sterylne.

Co cechuje idealny pojemnik na brudne pieluchy?

W trakcie wyboru pojemnika na brudne pieluchy powinno się wziąć pod uwagę parę niezwykle ważnych właściwości. Na samym starcie należy rozważyć, jaki rozmiar pojemnika na brudne pieluchy okaże się należyty. Przy obsłudze maluszkiem brak jest czasu na częste opróżnianie pojemnika na pieluchy. Warto postarać się o większy kosz, który ładnym wyglądem wkomponuje się w aranżację pokoju, lub toalety. Nadzwyczaj wygodny i wielofunkcyjny kosz na brudne pieluchy ma pojemność 26l. Może on pomieścić ok. 40 sztuk brudnych pieluch. Ze względu na dużą szczelność częstotliwość opróżniania jest mniejsza. Dlatego przy doborze pojemnika na brudne pieluchy wskazane jest zwrócić uwagę na system szczelności przed nieprzyjemnymi zapachami. Pojemniki na brudne pieluchy Korbell mają potrójny system uszczelniający. Doskonale wobec tego ochraniają przed rozprzestrzenianiem się brzydkich zapachów i zarazków. Oprócz tego posiadają dodatkowy mechanizm, który uniemożliwia dobranie się do środka przez dziecko. Co więcej pojemniki na brudne pieluchy są proste w używaniu, posiadają pedał do otwierania klapy nogą. Są zatem funkcjonalne i komfortowe. Jeśli zastanawiamy się też, jaki pojemnik na brudne pieluchy powinniśmy nabyć, wskazane jest przemyśleć ekonomiczne zużytkowanie wkładów. System koszy na pieluchy Korbell opiera się o wymienne ekologiczne wkłady. Odcina się potrzebny wymiar w zależności od potrzeb, bez konieczności trwonienia zbyt dużej części folii. Te biodegradowalne wkłady są wobec tego też niesłychanie opłacalnym rozwiązaniem. Podczas zakupu dobrego pojemnika na pieluchy to równie bardzo znacząca kwestia jak ergonomia używania, bądź ochrona przed zapachami i bakteriami. Warto wobec tego nabyć określony model kosza, który urzeczywistni każde opisane potrzeby.