Żeby czuć się dobrze w swoim ciele, musisz czuć się dobrze w swoim umyśle. Ale to, o czym zwykle nie pamętamy, to fakt, że nasze jedzenie ma wpływ na nasz nastrój. Tak! Dobre pożywienie spowoduje, że będziesz czuć się lepiej w swojej głowie! Badania pokazują, że niektóre pokarmy lub kombinacje żywności należy unikać dla naszego zdrowia umysłowego i innych, które mają być preferowane, by zapobiec lękom na przykładowo.

Której żywności powinno się unikać?

Fast food.
Nie będzie to czymś niespodziewanym, lecz śmieciowe jedzenie powinno być jak najbardziej zakazane, i wyeliminowane na tyle na ile to możliwe z diety. Burgery, pizza, frytki zdołają uczynić, że będziesz przez chwilę uszczęśliwiony, jednakże regularne konsumowanie takiego rodzaju produktów będzie z większym natężeniem służyć melancholii niż szczęściu.

Napój alkoholowy
Lampka wina mógłby być doskonały na imprezę z przyjaciółmi. Jednak prawie wszystkie trunki procentowe wywołują wahania poziomu cukru oraz stymulują odkładanie się kwasów mlekowych we krwi, co ma wpływ na wywoływania bezsenności, a nawet depresji.

Węglowodany.
Cukier nie tylko niszczy skórę oraz sylwetkę, ale także atakuje nasz intelekt. Zwiększenie ilości cukru w codziennej diecie danej osoby spowodowałoby depresję.

Sól.
Sól natęża napady paniki. Budzi ciśnienie krwi, przez co serce pracuje szybciej. W następnej kolejności organizm reaguje wyzwoleniem hormonu stresu - adrenaliny, która sama rodzi stres i niepokój. Nie jest idealny dla dobrego samopoczucia.

Kawa.
To prawdopodobnie ulubiony napój mnóstwa ludzi, ale na z pewnością nie jest optymalny. Kawa duplikuje hormony stresu kortyzol oraz epinefrynę.