Przemoc w rodzinie. Do niedawna sprawa, o którym nikt nie chciał głośno mówić. Zgorszenie, niezrozumienie, egoizm lub rozumowanie schematami. Lepiej jest zamknąć oczy na istniejące problemy, zwłaszcza, kiedy wydaje się, że nas nie dotyczą. Przemoc w rodzinie jest tematem ogólnospołecznym. Jej przyczyny są dogłębnie zakorzenione w często powiązanych ze sobą czynnikach ekonomicznych, psychologicznych, bądź kulturowych. Lekceważenie przemocy w rodzinie, niedostatek czynnego wsparcia ze strony społeczeństwa sprawia, że problem stale się pogłębia i powoduje nieodwracalne krzywdy.To w związku z tym Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska „Pro Civium” przystąpiło do projektu „przeMoc w rodzinie”, która nie tylko kieruje uwagę na obecność tematu przemocy w rodzinie, lecz głównie wskazuje drogę poszukiwania pomocy dla rodzin dotkniętych przemocą.

Akcja „przeMoc w rodzinie” ma swój przejaw w szczególności w spotach telewizyjnych emitowanych w TVN. Dodatkowo uruchomiony został specjalny numer infolinii „TeleWsparcie” pod numerem 800 201 211 a także czat online czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 - 18.00. Darmowej pomocy i rady osobom poszkodowanym udostępniają prawnicy, psycholodzy, pedagodzy oraz doradcy zawodowi. Można także zgłosić się po pomoc specjalisty wypełniając formularz na stronie: <pomocpostpenitencjarna.pl

Projekt „przeMoc w rodzinie” adresowany jest przede wszystkim do osób dotkniętych problemem przemocy w rodzinie. Lecz ma on także za zadanie uwrażliwić społeczeństwo na to niszczycielskie zjawisko i rozpowszechnić rozpoznawalność międzynarodowego sygnału ręką „Pomóż mi”, który jest ukradkowym sygnałem ze strony ofiary przemocy. Ten gest to niejednokrotnie wyłączny sposób wołania o pomoc, jaki ofiara przemocy ogólnie może wysłać. Osoba, która jest świadkiem znaku „Pomóż mi” powinna w sposób potajemny przede wszystkim dla sprawcy przemocy, poinformować policję o tym zdarzeniu. Prędka i zdecydowana odzew może uratować komuś zdrowie bądź nawet życie. „Dowiedz się, działaj” głosi hasło projektu „przeMoc w rodzinie”. Sitte.pl jako partner projektu udziela pełnego wsparcia kampanii od strony technicznej i bierze aktywny udział w propagowaniu tej inicjatywy.