Realizuje się z dnia na dzień coraz więcej transakcji przez internet. Sporo sklepów stacjonarnych decyduje się na utworzenie strony internetowej www, gdyż potrafi w ten sposób dotrzeć do znacznie szerszej grupy klientów. Natomiast my sami będziemy mogli robić zakupy sprawniej a także bez opuszczania swojego miejsca zamieszkania. Jest natomiast grupa towarów, które nadal chcemy kupować w sklepach stacjonarnych. Jedną z nich jest odzież. Jednak czy kupowanie odzieży on-line nie jest o wiele rentowne?

Bardzo dużą klientów jest to, że doręczony towar będzie w złym rozmiarze lub taki, który niestety nie będzie jakoś fajnie na nas leżał. Częstokroć przed ubraniem danej rzeczy zdaje nam się ona odpowiednia, a po ubraniu nie jesteśmy już usatysfakcjonowani z tego jak wyglądamy. Należy jednak wiedzieć, że kupując ciuchy przez internet, możemy je odesłać w ciągu dwóch tygodni. Bardzo często zwrot zamówionych rzeczy jest darmowy. Pozwala to na spokoje włożenie przykładowo koszuli w mieszkaniu i odesłanie jej lub wymienienie na jakieś inne ubranie, w momencie kiedy będzie za wielka albo za ciasna.Ciuchy, które możemy zakupić w sieci, najczęściej są tańsze od tych w tradycyjnych sklepach. Dzieje się tak poprzez to, że takie rozwiązanie stwarza mniej kosztów. Posiadacz strony internetowej, musi opłacić mniejszą liczbę zatrudnionych, zazwyczaj nie musi płacić za lokal, o wiele mniejsze są także rachunki za prąd, ogrzewanie, wodę i tym podobne.

Większy jest też asortyment. Można wybierać spośród wielu ofert, oglądanie ubrań jest wygodniejsze i szybsze, aniżeli w tradycyjnym butiku. Nie musimy się także przejmować, że ktoś zabierze nam coś sprzed nosa. Jeżeli widzimy, iż brak jest danego towaru, będziemy mogli włączyć powiadomienie, które zostanie nam wysłane na maila, kiedy towar pojawi się na stronie po raz kolejny.Jednym z problemów dla kontrahenta często może być cena dostawy. Czasami przewyższa wysokość zakupionego produktu. Wiele sklepów on-line oferuje jednak darmową przesyłkę powyżej określonej sumy, a często jest ona bezpłatna dla każdego zamówienia. Posiadamy także możliwość wyboru dostawy przesyłki. Cena odbioru naszego zamówienia w określonym punkcie na przykład w ruchu, wynosi mniej więcej sześć zł. Najwięcej kosztuje dostawa zamówienia pod same drzwi poprzez listonosza czy kuriera, około 10-12 złotych.

Zaufane sklepy ecommerce systematycznie powiadamiają nas o statusie naszego zamówienia. Dostawa zajmuje de facto niewiele czasu, otrzymanie paczki po paru dniach to w teraźniejszych czasach mało spotykane. Zwykle już po 2 dniach można radować się nowymi spodenkami lub kurtką.

Warto pomyśleć, czy nie zacząć kupować ubrań przez globalną sieć. Umożliwi to szybsze a także lepsze zakupy, a także zaoszczędzenie naszego czasu i gotówki.