Skonstruowane z drewna domy mieszkalne to tak w zasadzie budowlane puzzle. Wysublimowana technologia, z powodu której powstaje nowoczesny dom przy minimalnym zużytkowaniu surowców budowlanych oraz zoptymalizowanej pracy wykonawców bywa konkurencją dla chat stawianych tradycyjnie, czyli z betonu komórkowego lub cegły. Z tej przyczyny domy drewniane mają masowe krąg zapaleńców. Konstrukcje z drewna własną powodzenie zawdzięczają głównym walorom drewna tj. trwałość konstrukcyjna, godziwa izolacyjność, znikoma bezwładność termiczna, ułatwienie obróbki oraz wysoki plus estetyczny. Z drewna możemy konstruować domy rozmaitej wielkości, o umownej strukturze (w miarę dopuszczalnej przez normy ogólnobudowlane) i w przeróżnych technikach spojenia (na kołki, na sucho, wpusty itp.).

Jest to na tyle szczęśliwe rozwiązanie, bo zapewnia to rozprzedaż gotowych zestawów do samodzielnego budowania, bez organizowania znacznej ekipy montażowej. Zestawy wyciągnięte są zwłaszcza dla złotych rączek, albo po prostu dla ludzi połączonych choć coś z branżą budowlaną. znamy skombinować typową obsadę remontowo-budowlaną, jeśli jest to żądane.

Dom z drewna tworzy się z surowców odnawialnych, które są czymś więcej niż poprzednie materiały, obecne w branży budowniczo-mieszkaniowej. Drewno jako takie jest kapitalnym rozwiązaniem dla przemysłu budowlanego. Nadzorowanie zwykłego budynku z cegły bądź bloczków zazwyczaj wskazuje, że istnieją ambarasy na poziomach izolacji. Wówczas doraźnym wyjściem w szablonowych domach jest uszczelnienie każdego szpar i zakamarków, gdyż w niedługim podczas większa ilość z tych domów może ucierpieć przez wzgląd na wilgoć oraz z przyczyny zbyt dużego ruchu powietrza. Natomiast domy z drewna z automatu bezspornie zachowują wszelkie parametry, przy zachowaniu porządnych kosztów ogrzewania. Drewniane domy mają tą wyjątkową swoistość, jaką jest samoregulacja wilgotności. Prócz tego znamionują się pobieżnym czasem budowy, bądź także zysków na metrażu, polegającego na ograniczaniu grubości ścian domu do koniecznego minimum. Przez to drewniane domy przy takich samych zewnętrznych rozmiarach mają większą powierznię użytkową - nawet dwa razy od ścian murowanych. Drewno jako tworzywo budowlany kreuje skojarzenia z ciepłem oraz ekologią. Takie domy czasem zrównuje się z domami o niezwykłym charakterze - z domami z duszą. Jednostkowy klimat wnętrza i frymuśny wzornictwo zewnętrzny domów z drewna powoduje, że coraz to więcej osób przedsiębierze się na formowanie wszelkich konstrukcji właśnie z tego materiału. Przywoływane wcześniej swoistości termiczne domów drewnianych mogą wyjątkowo powoływać do życia pomyślny mikroklimat, dlatego że ściany zewnętrzne charakteryzują się niskim kunsztem przewodzenia ciepła. Jeśli chodzi o ciepło, to newralgicznym punktem ucieczki ciepła z domu jest ani chybi strych. Osoby mające w zamyśle planistycznym sporządzić poddasze użytkowe, nawet jeżeli to będą domki drewniane, wakacyjne to powinno się zwrócić uwagę na solidną izolację termiczną poddasza.

Rekreacyjne domki drewniane z poddaszem są wspaniałą mieszaniną drewnianej wersji w stylu nowoczesnym w postaci estetycznych, trywialnych lin i dużych okien. Połączenie ich w inteligentny sposób mogą skonstruować element wyrafinowania, zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. A zestawianie neutralnej kolorystyki (po prostu prosty kolor drewna) stanie się domkiem, do jakiego pragnie się wracać. Salon, kuchnia oraz jadalnia (lub całość w jednym - jako otwarta powierzchnia) powinni jednak mieć swoje położenie na niższym domu, przez wzgląd na łatwiejsze wykorzystanie do mediów, a na piętrze najlepiej będzie umieścić własne kwatery. Funkcjonuje wiele firm producenckich, przedkładających wszelkiego wariantu domy drewniane o tak dużej ilości przeróżnych szczególnościach, że należy na początek wziąć pod lupę czy to będzie nasz dom mieszkalny, w którym pewnie spędzimy resztę swojego życia, ewentualnie wakacyjny - na epizodyczne okazje. Drewno jest uniwersalnym i fenomenalnym materiałem, można go wyeksploatować na do licha i trochę sposobów - choćby do budowy wymarzonego domu.