Dnia 31. 08. 2016 odbyła się oficjalna premiera nowych procesorów Intel Kaby Lake. Intel zrobił wszystko, żeby procesor Kaby Lake został pełnoprawną następną generacją procesorów Intel Core. Jednostki mobilne pojawiły się we wrześniu, natomiast modele desktopowe przyjdzie na zobaczyć dopiero na początku 2017 roku. W tym samym czasie powinien zadebiutować również procesor Zen od AMD.

Zgodnie z nowym cyklem wydawniczym Proces - Architektura - Optymalizacja, Kaby Lake jest przedstawicielem tej trzeciej grupy. Mamy zatem do czynienia z procesorami wykonanymi w 14 nm litografii, jednak Intel twierdzi, że ulepszenia jakich dokonano w architekturze spowodowały, że wydajność na poziomie jednego tranzystora miała wzrosnąć nawet o 12%. Przyczyną tego w dużej mierze jest usprawniony tryb Turbo Boost 2. 0, który teraz włączany będzie znacznie szybciej (swoją funkcjonalność osiągnie jednak tylko pod kontrolą Windows 10 Redstone 1).

Nie mogło obyć się także bez poprawek w kwestii sprawności energetycznej - względem Intel Core pierwszej generacji przewaga jest już 10-krotna. W stosunku do Skylake postęp wynosi 25%, co zostało dobrze zobrazowane na poniższym slajdzie. Z wewnętrznych testów Intela wynika, że nowy Core i7-7500U w SYSMark 2014 jest o 12% wydajniejszy od chipu z poprzedniej generacji Core i7-6500U (posiada takie samo TDP - 15W), natomiast w WebXPRT przewaga wynosi już nawet 19%.Nowe procesory od Intela Kaby Lake wprowadzą rewolucje w świecie komputerów.