Wyprawy na teren państw skandynawskich od kilku sezonów cieszą się sporą popularnością. Z jakiego powodu tak się dzieje? Uzasadnienie jest łatwe - Skandynawia to wyjątkowe zabytki, niepowtarzalny świat przyrody i imponująca kolekcja ciekawych budowli.

Wśród tych krajów skandynawskich, którymi na pewno warto się dokładniej przyjrzeć, jest Szwecja. Państwo to ma się czym pochwalić, a znane biura podróży już wiele lat temu zaobserwowały turystyczne atuty tego kraju. Jednym z piękniejszych miejsc, jakimi zdoła nas zachwycić Szwecja, staje się miasto znany jako Uppsala. To bardzo istotny dla szwedzkiej nauki ośrodek uniwersytecki, na obszarze którego można zobaczyć wiele atrakcyjnych obiektów o znacznej wartości historycznej. Dla amatorów przeszłości najciekawszym punktem w programie nieomal każdej wycieczki po tejże części Szwecji będzie jednak nie właściwe centrum miasta, lecz wiekowa osada pochodząca z czasów pogańskich, znajdująca się w odległości kilku kilometrów od centrum miasta. Gamla Uppsala to unikalne miejsce. Założona w VI wieku, kojarzona jest z krwawymi ofiarami, jakie składano tutaj dawnym bóstwom.

Obecnie Gamla Uppsala to przede wszystkim tak ważne atrakcje, jak olbrzymie kurhany królewskie. To jedna z ciekawszych pamiątek z okresu średniowiecza oraz jedna z najciekawszych ciekawostek turystycznych, z jakimi można się spotkać w trakcie wycieczki w rejonie Uppsali.