Podstawowe błędy blogera - żółtodziobaDziś niezmiernie dużo osób posiada osobistego bloga, jednak nie każdy bloger mimo płodzenia ciekawych materiałów osiąga powodzenie. Wynika to na ogół z nie przykładania uwagi do drobnych rzeczy, często czysto technicznych, których usprawnienie zdołałaby powiększyć szanse na powodzenie bloga o aż pięćdziesiąt procent!

Przede wszystkim, wielu blogerów nie ma nagłówka na stronie głównej. Natomiast nagłówek winien zajmować aż 70%. Znajdować się w nim powinno logo, marka, tytuł oraz opis bloga. Czasami trafnym rozwiązaniem będzie także kolaż ze zdjęciami na stronie głównej.

Dodatkowym ważnym atrybutem bywa kontakt z ewentualnymi użytkownikami bloga. Należy utworzyć gdzieś z boku, mały panel z danymi kontaktowymi i zamieścić tam swój adres mailowy. Co się natomiast tyczy odpisywania na maile, powinno się odpisywać na nie prędko i stosując się do reguł ortografii oraz stylistyki. Do fanów wypada odnosić się z szacunkiem, toteż w miarę możności rozbudowany e-mail zwrotny bywa mile widziany.

Do tego pożądane byłoby też od czasu do czasu odpowiedzieć na komentarz. Kiedy ktoś skomentuje artykuł w ciekawy sposób, dodając jakieś pytanie, nie powinno się zwlekać z odpowiedzią. Kiedy bloger wykreuje w pewnym sensie interesującą relację ze swoimi odbiorcami, ma szanse zostać docenionym. Dodatkowym ważnym aspektem jest regularne dodawanie postów. Stosując się do wymienionych zasad, blog winien w niedługim czasie odnieść sukces.