1 Na stronie znajdziesz...

...mnóstwo ciekawych artykułów na temat interesujących technologii, fajnych miejsc do odwiedzenia, odkryciach naukowych, a także liczne porady urodowe, odnośnie zdrowia. I wiele, wiele innych

2 Współpraca

Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, więc jeśli jesteś właścicielem nowatorskiego biznesu, oferujesz ciekawe usługi albo masz wyjątkowe hobby i chciałbyś się podzielić z innymi - napisz, chętnie zamieścimy Twój artykuł.

3 Inne usługi

Nasza firma prowadzi także szeroko rozumiany marketing internetowy, więc jeśli chcesz aby Twoja firma/usługa/miejsce zaistniała w internecie skontaktuj się z nami: kontakt@koszykzdomenami.pl

Każdy z nas powinien przynajmniej dwa lub trzy razy w tygodniu uprawiać jakiś sport. Od dawna wiadomo, że sport wzmacnia tężyznę fizyczną i odporność. Trening nadzwyczaj zbawiennie oddziałuje na nasze serce i układ krążenia. Nie każdy jednak lubi biegać, czy pocić się na siłowni. Warto w związku z tym zwrócić uwagę na taki sport, który dostarczy nie jedynie korzyści dla zdrowia, ale okaże się także przyjemny i relaksujący. Takim sportem niewątpliwie jest pływanie na kajaku. Co sprawia, iż spływy kajakowe lubią wszyscy, bez względu na wiek i kondycję fizyczną?

Aktywny trening

Pływanie kajakiem jest okazją do uspokajających, ale potrzebnych treningów. Przeważnie pływamy kilka godzin, ruszając ramionami i tułowiem stymulujemy wiele mięśni. Ażeby pokonać zakręty albo przeszkody na rzece należy zaangażować trochę energii. Nasze mięśnie aktywizują się, zaś krążenie pracuje intensywnie. Podczas spływu nie odczuwamy jednak zmęczenia. Różnorodność trasy umożliwia nam złapanie oddechu.

Bliskość przyrody

Z pewnością ćwiczenia pod chmurką jest bardzo przyjemny. Spływy kajakowe odbywają się w pięknych okolicznościach przyrody. Płyniemy rzeką, mijamy drzewa, szuwary, stada kaczek i zadziwiających ważek i żuczków. Otoczeni spokojnym życiem fauny i flory lepiej odpoczywamy i prędzej się relaksujemy. Kontakt z naturą ma ważne znaczenie dla naszego nastroju.

Spływy kajakowe bez względu na wiek

Płynne wiosłowanie z biegiem rzeki to fantasyczna przyjemność, z której każdy może skorzystać. Nie liczy się wiek kajakarza. Każdy może wybrać trasę łatwiejszą lub bardziej wymagającą. Płynie się własnym tempem, można ogłosić przerwę, żeby przygotować mały poczęstunek. To wspaniały pomysł na wspólną rodzinną wyprawę, pełną przeróżnych ciekawych atrakcji.

Trzeba też wspomnieć, iż spływy kajakowe są tanim sposobem na spędzanie wolnego czasu. Wystarczy jedynie pożyczyć kajak. Na trasie wodnej można spędzić przyjemnie wiele godzin. Jest to więc korzystny finansowo sposób na organizację aktywności podczas wolnych weekendów lub wakacji na łonie natury.

5
lat na rynku
35k
odwiedzin rocznie
250
artykułów i fotografi
Forum
wkrótce