W okresie letniego urlopu mamy możność spędzać czas o wiele dłużej na świeżym powietrzu. Zdecydowanie ciepła aura oraz wyższe temperatury inspirują do zabaw w plenerze. Znacząca większość brzdąców wybiera aktywne zabawy ruchowe na zewnątrz. Fantastyczny czas spędzony na skwerze lub w lesie, ćwiczenie zręczności i integracji sensorycznej to zdecydowanie ważne walory letnich aktywności. Jednakże dzieci nie lubią się zanudzać, należałoby proponować przeróżne zabawy, aby pobudzać je do ruchu. Powinno się zatem skorzystać z sympatycznej pogody, lecz jeżeli nie znalazłeś pomysłu na to, jak bawić się z dzieckiem w trakcie wakacji, wykorzystaj nasze rady.

Złap mnie!

Kto wspomina berka z czasu dzieciństwa? To stale jest priorytet pośród gier na świeżym powietrzu. Maluchy ubóstwiają ganianego. To nie wyłącznie duża frajda, lecz dodatkowo ćwiczenie kondycji. Ćwiczone są mięśnie nóg, kształtuje się postawa, koordynacja ruchowa i zręczność. Naturalnie opiekun w większości wypadków daje się schwycić, lecz najważniejszy jest śmiech i entuzjastyczne okrzyki. Stereotypowego berka warto nieznacznie wzbogacić. Pierwszego dnia dołączmy fanty w formie czapeczki bądź apaszki, natomiast następnego zabawmy się w słup soli. Dalej powinno się przywołać zasady ciuciubabki. Natomiast w następnych dniach zaproponujmy, iż gonimy się skacząc, niczym żabka, bądź galopując i parskając, jak rumak. Dzieci mają niezwykle mocno rozwinięty zmysł konkurencji, w związku z tym bieg do mety to kolejna kapitalna idea.

Celujemy

Brzdące uwielbiają gry w piłkę. Może to być tradycyjne rzucanie i chwytanie. Ale należałoby także zainicjować rzucanie do celu. Postawmy kosz w bliskiej odległości bądź rozłóżmy krąg z wstążki lub szalika. Maluch ćwiczy wtedy nie tylko mięśnie, ale też poprawia precyzję i koncentrację. Piłkę można też kopać do bramki standardowo nogą bądź turlać po ziemi wykorzystując do tego kij czy też łopatkę. Można również przenosić piłkę pomiędzy kolanami lub pod pachą. Przy sposobności zabaw z piłką u dziecka polepsza się również koordynacja ruchowa. Ponadto tworząc kręty tor z kręgli lub innych obiektów możemy zintensyfikować ten proces.

Zawody z przeszkodami

Jeżeli twoje dziecko bardzo szybko się nuży tradycyjną zabawą, spreparuj mu zróżnicowany tor przeszkód. Wyjątkowość takiej frajdy właśnie opiera się na tym, że rodzic może wykorzystać wszystko, czym dysponuje. Rozlokowuje się różnorodne przeszkody i planuje obszar do ich pokonywania. W tym celu warto zastosować rowerek czy też gumowego skoczka, którego tak kochają dzieci. Wystarczy, że ustawi się metę na końcu trasy. Gumowy zwierzak do skakania Hoppimals nadają się do tej zabawy doskonale. Są miękkie i odporne, a przy tym nadzwyczaj bezpieczne. Maluch może przebyć wycinek trasy biegnąc, część skacząc na takim skoczku w kształcie ukochanego zwierzaka. na ostatek przypomnijmy, że prócz uśmiechu i radości oraz rozwijających zabawek ruchowych, należy na czas zabawy zaopatrzyć się w wodę niegazowaną do picia, kapelusik na głowę a także krem z filtrem.

Gumowy zwierzak do skakania Hoppimals