Karnawał to okres doskonałej rozrywki, feria barw, cekinów i fruwających w czasie tańca falban. Wprawdzie formalna parada karnawałowa w Rio de Janeiro została po raz kolejny odwołana, na szczęście w naszym mieście ludzie wciąż potrafią i chcą się dobrze bawić. Zaświadcza o tym bogata oferta bali karnawałowych, aranżowanych przez hotele, czy restauracje. Każdy wybierze coś dla siebie spośród imprez o bogatej tematyce. Zostaje do rozwiązania kwestia własnej stylizacji, a tu wiadomo: kobietom bez trudności to nie przychodzi.

Karnawałowe stroje
Nie zważając na odwiecznym „nie mam co na siebie włożyć” trzeba dodatkowo przemyśleć kwestię szykownej fryzury i wystrzałowego makijażu. Załóżmy, że damie udało się nabyć nową suknię, wszelako wiadomo to zakup stale w komplecie z obawą o niepowtarzalność i wyjątkowość kreacji. Czy też lepiej: dama pogodziła się z faktem, że włoży tą samą suknię, co dwa lata temu. Zostaje w dalszym ciągu temat fryzury i makijażu, a tego pod każdym względem nie można lekceważyć. Bo to jakiś naprawdę ślepy los spowodował, że co roku karnawał zbiega się z czasem studniówek i wesel. Umówić się do fryzjera w karnawale na piątek lub sobotę, to jak wygrać w totka. A o godzinach popołudniowych możesz zapomnieć, jeśli nie zapisałaś się już w październiku. A jeszcze rozważ, iż w większości wypadków, panie nie załatwią wszystkiego podczas jednej wizyty. O, nie. Bo tu powinno się uprzednio odświeżyć kolor, wyretuszować odrost, poprawić strzyżenie i przede wszystkim wypielęgnować włos, by później mógł pięknie zabłysnąć i dać się ogólnie wystylizować. Dobrze, w takim razie przyjmujemy, że dama była przewidująca i pomyślnie udało się przygotować do ostatecznej wizyty u fryzjera na 4 godziny przed balem. Co teraz? A mamy tylko godzinę, bo następne klientki wyprosiły czesanie na ostatnią chwilę. Jak karnawał, to brokat, brokat i jeszcze więcej brokatu. Okazuje się, że w tegorocznych trendach karnawałowych rządzą swobodne, dziewczęce fryzury ozdobione delikatną chmurką błyskotek. Może to być oczywiście brokat, ale w wyjątkowej odmianie glamour są to subtelne perły lub cyrkonie gdzieniegdzie wplecione w mocnego podrażnienia cery. Najrozsądniej jest używać z tych kosmetyków, których funkcjonowanie mamy już sprawdzone.

Na zakończenie przygotowań do imprezy karnawałowego tylko pozostaje damom napełnić tycią cekinową torebkę: pomadką, lusterkiem, pudrem, różem, korektorem, gumą do żucia, proszkami od bólu głowy, zapasową parą rajstop, paczką chusteczek, tamponów, agrafką i … miniaturową buteleczką perfum. Wygodne obuwie na zmianę chyba już się nie pomieszczą, panie w związku z tym z uśmiechem podają partnerowi szykowną reklamówkę z rezerwowym obuwiem na płaskim obcasie i można już stylowo zamawiać taryfę.