Jedna z początkowych czynności po kupnie nowego smartfonu - trafnie zresztą - tyczy się odpowiedniego jego zabezpieczenia. Przeglądamy strony internetowe czy miejscowe sklepy w poszukiwaniu takich towarów jak pokrowiec lub też folia ochronna. Szczególnie ten drugi wytwór wydaje się godny poświęcenia chwili czasu i stosownego poznania tematu.

Folie szklane mogą poszczycić się stabilną, dużą sławą. Jest to o tyle interesujący fakt, że w końcu firmy któe tworzą telefony komórkowe w pełni zdają sobie sprawę jakie są potrzeby rynku i zaopatrują swoje smartfony w najnowsze rozwiązania technologiczne, jak choćby Gorilla Glass. Wnioski możemy wysnuć de facto dwa - albo nadmieniona technologia nie jest tak dobra i nie zabezpiecza wyświetlacza urządzenia całkowicie, albo producenci folii ochronnych potrafią nadzwyczaj dobrze zachwalić swój towar i go sprzedać.

 Zakup takiej formy ochrony ekranu ma zwłaszcza znaczenie w telefonach najtańszych, pozbawionych super-mocnego wyświetlacza. W takim razie możemy bez skrępowania myśleć o specjalnym zabezpieczeniu tego najwrażliwszego modułu komórki.