Osoby zmieniające miejsce stałego pobytu niewątpliwie mają duży problem z oszacowaniem kosztów które pochłonie przeprowadzka. Postanowiłem z tej przyczyny napisać artykuł który zawrze parę wartościowych wskazówek ułatwiających wycenę kosztów przeprowadzki.

Pierwszą wymagającą decyzją jaką trzeba podjąć, jest ta dotycząca realizacji przeprowadzki, to jest czy decydujemy się na wykonanie przeprowadzki samodzielnie bądź zlecamy jej przeprowadzenie kompetentnej firmie. Kwestią w absolutnie oczywistą jest fakt, że jeżeli skorzystamy z pierwszej alternatywy przeprowadzka będzie nas kosztowała dużo mniej, niemniej niższe koszty będą również związane z ponoszeniem całkowitej odpowiedzialności za bieg przeprowadzkowy.Jeśli zdecydujemy się posłużyć się pomocą profesjonalistów to oni zajmą się całym procesem i będą odpowiedzialni za pomyślność naszej przeprowadzki.

Jak firmy zajmujące się przeprowadzkami wyceniają przeprowadzki?. Jeśli na przeprowadzenie przeprowadzki mamy ustalony budżet (na przeprowadzkę dwu pokojowego mieszkania chcielibyśmy poświęcić około 400 zł) wówczas odpowiednim rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi firmy przeprowadzkowej wyłącznie w obrębie przewozu, wniesienia i zniesienia mebli, pozostałe elementy procesu, czyli pakowanie i rozpakowanie przedmiotów i zabezpieczenie mebli, przeprowadzamy we własnym zakresie. Takie rozwiązanie jest dla nas bardzo korzystne, ponieważ wynajmujemy firmę przeprowadzkową do najcięższej roboty a sami sprawujemy lżejszą.