Kto już raz posmakował e-learningu nie zamieniłby go na żaden inny sposób uczenia się. Jest jednak jeszcze wiele przeszkód w używaniu tej formy nauki. Do najistotniejszych z nich należy przeświadczenie, iż najlepszy jest bezpośredni kontakt z mentorem w szkole, dlatego że przez wzgląd na niedostatek motywacji oraz samodyscypliny przyswajanie wiedzy byłoby trudniejsze.

Oprócz tego wielu uczestników miałoby obawy czy będzie w stanie poradzić sobie z obsługą platformy do kształcenia na odległość, gdyż sama obsługa komputera powoduje trudności a na domiar tego doliczyć trzeba jeszcze używanie poczty elektronicznej, forum dyskusyjnego czy także czata.

Nie każdy dysponuje też dostępem do internetu, a nawet kiedy już mają niekoniecznie we właściwy sposób potrafią poszukiwać w nim dane, a to na z pewnością będzie pożądane w e-learningu. Wielu z nich obawia się również wydatku na nowszy sprzęt, z obawy, iż ten posiadany nie funkcjonowałby wydajnie. Dodatkowo ludzie obawiają się, że treść kursu mogą nie być dla nich wystarczająco atrakcyjne czy wręcz zrozumiałe.