Ekologiczny jak również nowoczesny samochód drukowany w 3D ma być lekki i szybki. Mając na uwadze niski poziom spalania uchodzić ma za pojazd ekologiczny. Mowa tu o Shell Concept Car, którego części drukowane są w 3D.

Shell Concept Car został zbudowany przez firmę Shell oraz Geo Technology w wyniku „Project M". Według Centrum Druku 3D twórcy auta bazowali na projekcie z 2010 roku stworzonym przez Gordona Murray'a. The Shell Concept został stworzony z myślą o zmniejszeniu poziomu zużycia energii. Ocenia się obniżenie zużycia energii o 34% w porównaniu z normalnymi pojazdami miejskimi.

Druk 3D pozwolił na skonstruowanie kompaktowego samochodzu miejskiego. Spalanie auta utrzymuje się na poziomie 2, 64 l na sto kilometrów, przy założeniu średniej prędkości około 70 kilometrów na godzinę. Karoseria auta wykonana została z włókna węglowego. Surowiec ten poddaje się recyklingowi. Samochód stworzony został z myślą dla 3 osób, ma wymiary 1,5 metra na 2,5 metra. Waży zaledwie 550 kg. Trzeba nadmienić, że Gordon Murray zaprojektował sporo aut wyścigowych. W jego dorobku znajdują się auta takie jak T. 25 bądź McLaren F1. Są one czynnikiem inspirującym pracowników podczas przygotowywania lekkiego i nowoczesnego Shell Concept Car. Pomiary ujawniają, że pojazd ten jest w stanie osiągnąć maksymalną prędkość na poziomie 156 km na godzinę. Auto w niecałe 15,8 sekundy rozpędza się do prędkości 100 km/h. Gordon Murray uważa, iż Shell Concept Car będzie nie tylko samochodem który sepłnia standardy teraźniejszych czasów, lecz także swojego rodzaju ideałem do naśladowania przy konstruowaniu następnych pojazdów energooszczędnych.