1 Na stronie znajdziesz...

...mnóstwo ciekawych artykułów na temat interesujących technologii, fajnych miejsc do odwiedzenia, odkryciach naukowych, a także liczne porady urodowe, odnośnie zdrowia. I wiele, wiele innych

2 Współpraca

Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, więc jeśli jesteś właścicielem nowatorskiego biznesu, oferujesz ciekawe usługi albo masz wyjątkowe hobby i chciałbyś się podzielić z innymi - napisz, chętnie zamieścimy Twój artykuł.

3 Inne usługi

Nasza firma prowadzi także szeroko rozumiany marketing internetowy, więc jeśli chcesz aby Twoja firma/usługa/miejsce zaistniała w internecie skontaktuj się z nami: kontakt@koszykzdomenami.pl

Okazuje się, że istnieje|wiele rzeczy, które nagle zniknęły z naszego świata. Bardzo możliwe, że nasze matki i ojcowie pamiętają najbardziej popularne rzeczy, lecz współczesne generacje nie mają wiedzy o starych technologiach. Można odkryć ociupinę historii idąc do antykwariatu, czy na pchli targ. Można także wrócić z sentymentem do minionych czasów, przeglądając ten artykuł.

Telefony, czy smarfony

Kiedy dziś chcemy przeprowadzić rozmowę telefoniczną, mamy niewątpliwie na myśli skorzystanie ze smartfona. Stare urządzenie do telefonowania z okrągłą tarczą z cyframi zniknął nieodwołalnie z naszych domów. Pewnego razu w Muzeum Piernika w Toruniu stałem się obserwatorem sytuacji, w której dzieciaki ze szkolnej wycieczki odgadywały zastosowanie tego osobliwego obiektu. Trudno było im sobie wyobrazić, iż uprzednio należy kręcić palcem tarczą, a potem poczekać na zgłoszenie się odbiorcy. Aparat telefoniczny to było narzędzie do bezpośredniej dłuższej rozmowy. Telefonowało się do kumpli, rodziców mieszkających daleko. Mówiło się życzenia imieninowe, lub składało gratulacje, wymieniało informacje, ploteczki. Aparat telefoniczny niegdyś stanowił po prostu sprzętem do budowania wzajemnych relacji. Smartfon dzisiaj to wielozadaniowe urządzenie. Organizuje wszystkim egzystowanie, loguje się do banków, uprzystępnia załatwianie zadań. Niestety jednak rozmowy telefoniczne dziś stały się pobieżne i lapidarne. W większości przypadków wyręcza je wiadomość tekstowa, zwana sms, emotikon, lub mms.

Notatki, a co to znaczy?

Nowe technologie całkowicie opanowały nasze egzystowanie i to od nich zależy sukces spełnianych codziennych czynności. Jedną z tych spraw, jakie zostały wyeliminowane przez zaawansowane urządzenia stają się stopniowo notesy. Współcześnie archiwizacja tekstów następuje za sprawą narzędzi elektronicznych. Sztuka ręcznego pisania stała się zbyteczna. Równocześnie papier zaczął zyskiwać specjalną jakość. Obecnie książek się słucha z nagrania audio. W zastępstwie tego szerzy się nurt na wykorzystywanie książek w roli składników dekoracyjnych w aranżacji. Książka musi posiadać swoją wielkość, barwę dopasowaną do pozostałych szczegółów aranżacji. Możemy obecnie nabyć fałszywe książki inaczej fake books, których zalety nie stanowi treść, bo jej nie ma, a stylistyka okładki. Oczywiście stopień czytelnictwa spada, ale czy jest się czym martwić, skoro pomieszczenie jest rewelacyjnie zaaranżowane?. Jest wszelako pozytywna cecha wspomnianego trendu. Wciąż jest multum ludzi wybierających formy papierowe. Notes stał się atrakcyjnym gadżetem, pomysłowym trikiem na planowanie swojego życia. Powracają kalendarze w postaci bullet jurnal. Przypisuje im się cechę prywatną. Wszelako entuzjaści tradycyjnego czytania nabywają książki w wyjątkowych seriach wydawniczych, ażeby uwydatnić osobisty sentymentalny stosunek do treści dorobku literackiego.

Wspomniane gadżety, które odchodzą do lamusa nie znikają przecież dokumentnie z naszej pamięci. Na pewno istnieje bez liku przedmiotów tak wielce anachronicznych, iż nie odszukałyby wykorzystania w obecnym świecie. Wystarczy przypomnieć pralkę Franię, magnetofon szpulowy, karty telefoniczne, czy kasety VHS. Istnieją pomimo tego gadżety bezustannie żywe w naszej pamięci, do których powracamy sentymentem. Powstaje nowy nurt retro. Spostrzega się piękno starych pieców kaflowych, zegarków z mechanizmem ręcznym, gramofonów. Rośnie zainteresowanie prodiżem, saturatorem, czy kryształami. Tęsknota za tym, co było ciągle powraca i dodaje smaczku w życiu codziennym.

5
lat na rynku
35k
odwiedzin rocznie
250
artykułów i fotografi
Forum
wkrótce