Dla szerokiej grupy krajoznawców, Gdańsk staje się bardzo ciekawym kierunkiem wycieczki. wizyta w tym mieście to jedyna w swoim rodzaju szansa dla tych turystów, którzy chcą nacieszyć się widokiem cennych zabytków. Na brak ciekawych przykładów dawnego budownictwa nie można tutaj narzekać. Na jakie budowle opłaca się skierować szczególną uwagę?

Wśród tych zabytków, którym warto się uważniej przyjrzeć, jest Ratusz Głównego Miasta. Budynek ten stanowi bardzo ważną część gdańskiej panoramy, zalicza się także do grona najważniejszych atrakcji starówki w Gdańsku. Ta unikalna perełka architektury robi ogromne wrażenie na gościach. Ratusz ten intryguje nie tylko elegancką bryłą a także pełną detali architektonicznych fasadą. Ten budynek to także wyjątkowe sale, które koniecznie trzeba zwiedzić. Muzeum, które mieści się w murach ratuszowego gmachu dawnej siedziby miejskich urzędników może się pochwalić wspaniałymi eksponatami. Piękne sale zachwycają, a pobyt w gdańskim ratuszu będzie dla wielu zwiedzających wyjątkową przygodą.Ratusz to tylko jedna z wielu atrakcji, jakimi może nas oczarować Gdańsk. By zobaczyć pozostałe zabytki tego miasta, warto wybrać się na dłuższą wycieczkę po jego obszarze.

Dobre zagospodarowanie sprawia, iż w Gdańsku bez problemów można znaleźć tanie noclegi o każdej porze roku, co sprawia, że zaplanowanie takiej wyprawy przestaje być trudnym wyzwaniem.