Nordic Walking stanowi nie tylko zdrowy sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu, lecz również aktywność sportowa osiągalna dla każdego bez względu na wiek czy poziom kondycji. Za sprawą tego sportu , można upajać się mobilnością przez cały rok. W poniższym materiale zaprezentujemy zasady dobrego Nordic Walking, potrzebne wyposażenie i zdradzimy, z jakiego powodu powinno się rozpocząć tę lekką formę aktywności.

Nordic Walking oznacza nie tylko proste przechadzanie się z kijkami. Występują rzeczowe reguły, które umożliwiają skuteczną pracę mięśni oraz przeciwdziałają urazom. Spradżmy kilka zasadniczych rad:
Właściwy chwyt kijków: kijki trzymaj w dłoniach, amortyzując je na dedykowanych rękawiczkach. Zweryfikuj, czy są one prawidłowo dostosowane do Twojego wzrostu i proporcji.
Ruch ramion: w ciągu chodzenia, dynamicznie angażuj ramiona, wykonując ruchy przypominające ruch wioślarza. To pozwoli na lepszą stabilizację oraz spalanie kalorii.
Poprawna postawa: trzymaj prostą sylwetkę, z nieznacznie pochyloną naprzód górną częścią ciała. Stroń od zakrzywienia w okolicach talii.
Chód i oddech: długi krok a także rytmiczne oddychanie to podstawa. Monitoruj ciało, aby zachować spokojny rytm, który ożywia tempo marszu.

Do uprawiania Nordic Walking wykorzystujesz wyłącznie paru zasadniczych dodatków ekwipunku:

Kijki Nordic Walking: Wybierając kijki, zwróć uwagę na materiał, wielkość i ciężar. Najlepiej poprosić o porady specjalisty w sklepie sportowym.
Buty: Dobierając buty, zdecyduj się na sportowe modele zapewniające właściwą amortyzację oraz równowagę. Nie zapominaj, że Twoja trasa Nordic Walking może wić się poprzez rozmaite rodzaje terenu.
Odzież: Dopasuj strój trafne do pogody. Podczas mroźnych dni wskazane jest zaopatrzyć się w należytą odzież termoaktywną.
Pasek na smartfona: o ile jesteś miłośnikiem gadżetów, elementy utrzymujące smartfona umożliwią ci na pewne obserwowanie tempa marszu jak również odległości.

Nordic Walking stanowi sport, który jest osiągalny dla każdego, bez względu na wiek, czy poziom sprawności fizycznej. To doskonała postać aktywności tak samo dla ludzi starszych, jak i dla młodszych, pragnących podtrzymać dobrą kondycję. Prócz tego, niezależnie od pogody, można zajmować się Nordic Walking przez pełny rok. W zimie wystarczy odpowiednie ubranie, a latem można radować się czystym powietrzem i uroczymi widokami. Warto dodać, iż Nordic Walking ma sporo walorów dla zdrowia, np. usprawnienie kondycji fizycznej, zredukowanie zdenerwowania, czy pobudzanie mięśni całego układu. To dodatkowo doskonały sposób na spotkanie z przyrodą i przebywanie z znajomymi lub rodziną.

Nordic Walking stanowi sport, który cieszy się coraz większą popularnością za sprawą swojej przystępności i zbawiennym efektom zdrowotnym. Podtrzymując odpowiednie zasady i wyposażenie, zdołasz ćwiczyć na okrągło, bez względu na pogodę . Zapraszamy do przetestowania Nordic Walking i dołączenia do grupy jego fanów!