Najczęściej wiosna jest doskonałym czasem na odkrycie swojej miłości do motocykli. Wprawdzie ładne okoliczności przyrody nie stanowią decydującego powodu do tego, by wsiąść na motor, bez wątpienia to właściwy czas, ażeby znakomicie poczuć maszynę i przyswoić wszelkie reguły bezpieczeństwa. Bez wątpienia jazda motocyklem przynosi miłe wrażenie niezależności, ale potrzebuje odpowiedniego przygotowania i zaopatrzenia. Szczególnie każdy początkujący motocyklista ma obowiązek zapoznać się z listą niezbędnych akcesoriów, jakie są potrzebne dla utrzymania bezpieczeństwa w trakcie jazdy motocyklem, zarówno w mieście, jak i w terenie.

Kask motocyklowy

Posiadanie prawidłowo dopasowanego kasku motocyklowego z homologacją jest zasadą, którą definiuje nie jedynie racjonalne myślenie, lecz szczególnie przepisy ruchu drogowego. Obecnie istnieje mnóstwo wariantów kasków, których właściwości i zastosowanie zależą głównie od stylu jazdy. Inny będzie kask do prostej jazdy skuterem po mieście, inny do poruszania się większym motocyklem. Są również kaski przystosowane na tory sportowe, kaski do pokonywania ekstremalnych tras off roadowych, kaski cross, czy enduro. Początkujący motocyklista z reguły kupuje kask integralny, który z racji swojej uniwersalnej, całej budowy zagwarantuje komfort i osłonę głowy zarówno w czasie jazdy w mieście, jak i na bardziej wymagających, cięższych trasach. Powinno się zaopatrywać się w tylko takie kaski, które mają symbol certyfikowanej homologacji. Oznacza to, że realizują wyznaczone normy bezpieczeństwa i są zatwierdzone do użytku na drogach europejskich.

Odzież na motocykl

Odzież motocyklisty składa się z kilku elementów. Po pierwsze trzeba wyposażyć się w kurtkę motocyklową. Z reguły wybór pada na szablonową, popularną, ale ponadczasową i odporną na uszkodzenia kurtkę skórzaną na motor. Aktualnie dostępne są również tkaninowe kurtki motocyklowe, które także charakteryzuje wysoka jakość. Wybierane są z reguły ze względu na swoją lekkość, odporność na wodę i trwałość. Każdy model kurtki motocyklowej, nieważne do którego stylu jazdy ją wybieramy, winien posiadać specjalne ochraniacze.
Prócz kurtki trzeba wyekwipować się w spodnie na motor. Można wybraćjeansy motocyklowe bądź modele z innych mocnych i odpornych na wilgoć materiałów. Spodnie motocyklowe także powinny być wyposażone w protektory.
Solidne buty motocyklowe są niezbędne. Muszą stabilizować i chronić stopy. Wobec tego należy wybierać wyłącznie te modele, które są przeznaczone do jazdy motocyklem.
Rękawice to chyba najczęściej pozyskiwany szczegół stroju motocyklisty. Dobrze jest dysponować kilkoma parami, które możemy zmieniać w zależności od pory roku oraz stylu jazdy. Skórzane rękawice motocyklowe z właściwymi ochraniaczami niewątpliwie wyznaczają podstawę wyposażenia i muszą być na liście pierwszych zakupów początkującego motocyklisty.
Wskazane jest również pamiętać o innych elementach stroju na motocykl. Można zaopatrzyć się w kombinezon na motocykl, bluzy na motor, oraz rozważyć zakup kominiarki pod kask. Trzeba natomiast pamiętać, żeby wszystkie elementy odzieży motocyklowej były nie tylko solidnej jakości, ale też zabezpieczały motocyklistę przed potencjalnymi otarciami, czy uszkodzeniami podczas upadku.

Uzupełniające akcesoria motocyklowe

Motocyklista nowicjusz winien głównie skoncentrować się na bezpieczeństwie jazdy. Ale z pewnością każdy, kto wyrusza poza miasto, albo na nieznane trasy winien wyposażyć się w nawigację motocyklową. To urządzenia skonstruowane wyłącznie z myślą o potrzebach motocyklisty, dlatego są niezawodne i komfortowe w użytkowaniu. Natomiast interkom instalowany w kasku umożliwi motocykliście komunikację z innym jeźdźcem, a oraz pozwoli na słuchanie dyrektyw z nawigacji.

Musimy jednakże pamiętać, że podstawą każdego motocyklisty powinna być zapobiegliwość i rozsądek. Jazda motocyklem wiąże się z wysokim niebezpieczeństwem, nie tylko z uwagi na na zachęcające możliwości mocy silnika, ale też przez wzgląd na pozostałych uczestników ruchu. O bezpieczeństwo i ostrożność musi starać się sam motocyklista. Resztę niezbędnych akcesoriów motocyklowych można zakupić w znakomicie zaopatrzonym sklepie dla motocyklistów. Wskazane jest jednak sięgnąć po asortyment najwyższej jakości. Przecież chodzi tu o bezpieczeństwo. Najlepszą jakość przeważnie zdołają zagwarantować jedynie wypróbowani i uznani producenci odzieży motocyklowej i akcesoriów dla motocyklistów. Toteż w LibertyMotoStore dostępna jest wyselekcjonowana oferta kasków motocyklowych, garderoby motocyklowej i akcesoriów motocyklowych. Tylko wysoka jakość materiałów i wykonania potwierdzona certyfikatami zdoła zapewnić dobre zabezpieczenie i ochronę motocyklisty.