Wiosna to okres, gdy w końcu można wyjść z domu i upajać się ładną, budzącą się do życia przyrodą. Jeżeli zamierzasz krótki wyjazd weekendowy, Polska ma do zaoferowania multum wyśmienitych ciekawostek, które należałoby odwiedzić. Oto kilka propozycji na pociągające wiosenne wyprawy.Z pewnością jednym z najciekawszych miejsc, które powinno się odwiedzić są Bieszczady. To przepiękne góry, w których można spędzić dnie na górskich ścieżkach i obserwacji dzikiej przyrody. Na wyjątkową atencję zasługują takie zakątki, jak Tarnica, Połonina Wetlińska czy Rezerwat Biosfery "Karpaty wschodnie". Poza tym w Bieszczadach można także posmakować lokalnej kuchni i zapoznać się z kulturą góralską.

Warto także napomknąć o Szlaku Orlich Gniazd, jaki to przemyka przez kilkanaście zamków pobudowanych w XII i XIII wieku. Z pewnością tutaj można wyczuć nastrój średniowiecza a także dojrzeć z bliskiej odległości cenne ciekawostki architektoniczne.Innym zachwycającym miejscem, który warto zwiedzić, jest Pieniński Park Narodowy. To miejsce, gdzie można podziwiać majestatyczne wapienne skały a także popłynąć kajakiem rzeką Dunajec. Wiosną park prezentuje się w pełnej krasie, zaś ciekawe trasy turystyczne inspirują do górskiej włóczęgi.

Ogromnie pociągającym miejscem jest Dolina Baryczy. To region, który słynie z nadzwyczajnych krajobrazów oraz wielorakiej fauny i flory. Wyjątkową uwagę przykuwa tu Park Krajobrazowy Doliny Baryczy a także rezerwat przyrody "Stawy Milickie", gdzie można dostrzec dużo gatunków ptaków.

Jeżeli wolisz wybrzeże, polecamy zobaczyć Trójmiasto. To obszar, w którym konsolidują się przeszłość, cywilizacja i cudowne widoki. Na wzmiankę zasługują takie zakątki jak Sopot z urokliwą promenadą nadmorską, Gdynia z portem i Muzeum Marynarki Wojennej. Jeżeli jesteś entuzjastą historii, koniecznie powinieneś zobaczyć Gdańsk. To miejsce, od którego rozpoczęła się II wojna światowa oraz Solidarność. Na wzmiankę zasługują takie zakątki jak Muzeum II Wojny Światowej, Długi Targ czy Stocznia Gdańska. Gdańsk to także miasto kultury, jakim znajdują się mnogie teatry, muzea a także galerie sztuki.Nasz kraj proponuje mnóstwo intrygujących atrakcji, które powinno się odwiedzać w trakcie wiosennych wypraw weekendowych. Bez względu na to, czy interesujesz się historią, kulturą czy przyrodą, niewątpliwie wynajdziesz coś dla siebie. Należy pamiętać, żeby nieustannie dbać o swoje bezpieczeństwo a także respektować przyrodę. Takie nastawienie pozwoli Ci na pełne doświadczenie czaru wiosny i z uśmiechem wrócisz do swojego typowego toku życia.