Czytanie to nie jedynie sposób na przyjemne spędzanie  czasu, ale także pożywka dla naszego mózgu. Wszelkie badania dowodzą, iż osoby, które regularnie sięgają po książkę, są inteligentniejsze, bardziej bystre i mają więcej empatii. Dlaczego jeszcze wskazane jest czytać?

Przede wszystkim, czytanie zgłębia naszą wiedzę o świecie. Obcując z dobrą prozą lub reportażem, nie mamy poczucia, że czegoś się uczymy, a przyjemnie korzystamy z wolnego czasu – jednocześnie jednakże chłoniemy wiele nowych informacji, które bez wątpienia będą nam przydatne w życiu.Ponadto, za sprawą książek mamy okazję popatrzeć na świat z odmiennej perspektywy, a to sprawia że będziemy bardziej otwarci oraz empatyczni, a to kształtuje umiejętność nawiązywania kontaktów z ludźmi i współpracy.

Po trzecie, książki pomagają nam powiększyć zakres słownictwa i sprawiają, że sprawniej się wysławiamy. Potrafimy konkretnie ująć w słowa nasze myśli jak również lepiej radzimy sobie w negocjacjach. Te zdolności są współcześnie kluczowe w wielu zawodach.

Podsumowując, czytanie ma multum zalet. Po książki powinno się wobec tego sięgać nie tylko dla zabicia nudy, lecz również – żeby się rozwijać, być mądrzejszym i bardziej wrażliwym człowiekiem, który lepiej radzi sobie w codziennym życiu.